Zawiązywany stroik, prawie jak wianuszek:)

Stroik-zawiązywany10

No właśnie nadarzyła się okazja aby pokazać Wam jak można zrobić zawiązywany stroik do dekoracji.
Ponieważ miałam do wykonania stroik według jednego z wcześniejszych wzorów stroików do świecznika więc dobór materiałów dokonał się prawie samoistnie 🙂
Oto one, sorgo w trzech kolorach, różyczki satynowe w perłowym kolorze, motylki, kulki wiklinowe i patyczki a wszystko w tonacji biało-żółto-zielonej. Potrzebny jest też naturalny sznurek, perełki i piórka, piórka, piórka!

Stroik-zawiązywany1

Zaczynamy od zrobienia obręczy z grubego drutu florystycznego. Najpierw robię pętelkę z jednego końca drutu następnie odmierzam właściwą długość drutu ( robię to trzykrotnie) tak, aby po złączeniu końców uzyskać pożądaną średnicę stroika i znowu robię pętelkę na drugim końcu drutu. Końce zabezpieczam taśmą florystyczną. Cienkim drucikiem florystycznym przywiązuję do początku obręczy sznurek.

Stroik-zawiązywany2

Sznurek układam w pętelki i drucikiem owijam wokół obręczy. Przygotowuję bukieciki z sorgo, łącząc białe z żółtym a zielone z piórkami i kwiatuszkami.

Stroik-zawiązywany3

Pora zacząć przywiązywać bukieciki do obręczy. Zaczynam w ten sposób, aby sorgo pierwszego bukiecika wystawało poza pętelkę by nie było widać miejsca w którym stroik będzie związywany. Następnie cienkim drucikiem florystycznym owijamy kilkakrotnie bukiecik razem z obręczą, ciasno ale z wyczuciem i zabezpieczamy zieloną taśmą florystyczną. Owijamy zawsze w tym samym kierunku, od zewnątrz do wewnątrz obręczy.

Stroik-zawiązywany4

I kolejny..Dobrze jest na początku pracy złączyć ze sobą końce obręczy. Dzięki temu w czasie pracy będziemy od razu widzieć efekt i nie powstaną luki czy puste miejsca co mogłoby się zdarzyć gdybyśmy dekorowali wyprostowany drut obręczy a następnie go zakrzywili.

Stroik-zawiązywany5

Gdy czas się dopełnia 🙂 rozwiązujemy pętelki i ostatni bukiecik przywiązujemy w przeciwnym kierunku niż dotychczas. Dzięki temu miejsce łączenia będzie niewidoczne a stroik będzie estetycznie zakończony.

Stroik-zawiązywany6

Stroik przewracamy do góry nogami i związujemy sznurkiem przewlekając go przez obie pętelki.

Stroik-zawiązywany7

Ozdobnym drucikiem przywiązujemy do sznurka kulki rattanowe i patyczki. Jeszcze tylko przyklejamy kilka piórek i perełek i praca zakończona:)

Stroik-zawiązywany9

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i jak zwykle namawiam do zabawy wiankami! 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stroiki, Wianek i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Zawiązywany stroik, prawie jak wianuszek:)

  1. Zielicha pisze:

    Świetny wianuszek, bardzo mi się podoba. Fajnie opisujesz etepy tworzenia swoich prac.
    Pozdrawiam serdecznie

  2. Trwamy w nieustannym zachwycie! Pozdrawiamy serdecznie:)

  3. ula pisze:

    CUDOWNY:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *