Kwitnące róże, różyczki i..

Na dzisiejszy ranek zaplanowałam sesję zdjęciową róż w ogródku, które z dnia na dzień rozkwitają coraz piękniej. Objuczona torbą ze sprzętem fotograficznym i kolejną torbą z wodą, sekatorem, miską dla psów (plus dwa psy na dwóch smyczach) ledwo dotoczyłam się na działkę ale mam nadzieję, że warto było i zdjęcia się Wam spodobają 🙂

tulka-ogrodek-roze-1
Zdecydowanie za mało wiem o różach ale podziwiając dzisiaj ich urodę i wdychając bajeczne zapachy rozchodzące się w ogrodzie z nagrzanych słońcem kwiatów postanowiłam dowiedzieć się więcej zarówno o gatunkach róż jak i sposobach właściwej pielęgnacji. Może też uda mi się rozpoznać jakie róże rosną w ogródku..

tulka-ogrodek-roze-3
Niektóre z krzewów są bardzo wybujałe i mają niewiele kwiatów ale za to można wąchać je prawie bez schylania „przechadzając” się ( nie wiem czy po malutkim przestrzennie ogródku można się prze-chadzać może słuszniej było by powiedzieć prze-stania ale..) 🙂

tulka-ogrodek-roze-4

tulka-ogrodek-roze-5
A tu w obiektywie pojawił się Cookie, zdecydowanie lubi zapach szałwii. Gdy zaczęły opadać owoce czereśni żywo się nimi zainteresował ale ponieważ zjadł je z pestkami to wkrótce się przekonał, że jego organizm nie będzie pełnił roli kompostownika na pestki.. i teraz podjada poziomki!
tulka-ogrodek-roze-6
A to zagadka, może wiecie co to za kwiatuszek?
tulka-ogrodek-roze-7
No czyż nie jestem piękna?
tulka-ogrodek-roze-8
Biel kwiatów zawsze dobrze sprawdza się w ciemnych zakątkach ogrodu i pięknie je rozświetla.
tulka-ogrodek-roze-9

tulka-ogrodek-roze-10tulka-ogrodek-roze-11
tulka-ogrodek-roze-5
tulka-ogrodek-roze-14
A na koniec zdjęcia gotowej ławy fundamentowej, jeszcze trochę potrwa zanim stanie na niej domek i będę mogła się „osiedlić” a póki co nawiązuję nowe znajomości i popijam kawkę parzoną przez moją wspaniałą sąsiadkę Halinkę!

tulka-ogrodek-roze-13tulka-ogrodek-roze-12

Ten wpis został opublikowany w kategorii kwiaty, Ogród i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *