Zakładanie trawnika czyli metamorfozy w ogródku ciąg dalszy..

ogródek-22-maja-2015-tulka-1

Moi mili 🙂
W tym roku wyjątkowo tęsknie wyglądałam wiosny. Po wielokroć oglądałam zeszłoroczne zdjęcia ogródka i planowałam, planowałam ..
Pomysły mnożyły się niczym ciepłe drożdże ale gdy wreszcie temperatura na termometrze za oknem zaczęła przekraczać 10 stopni doszłam do wniosku, że koniec z czekaniem na lepszą pogodę i czas zacząć działać.. 🙂 Ale po kolei.
Posiana w zeszłym roku trawka pięknie już rośnie i wszystkie posadzone rośliny również.

ogródek-22-maja-2015-tulka-12

ogródek-22-maja-2015-tulka-2

Przeglądając zdjęcia ogródka przed zmianami nie mogłam odmówić sobie przyjemności aby ich nie porównać z tym jak teraz wygląda ta przestrzeń i zrobiłam dla Was aktualne zdjęcie tego miejsca.
Tak było..

ogródek-tulka-17

A tak jest 🙂 Krzewy róż pozostały na swoich miejscach ale jeszcze nie kwitną.

DSC_0122

Ponieważ uporządkowanie całego ogródka zajmie mi jeszcze dwa lata więc aby nie zatracić się w tych obowiązkach lecz również cieszyć się ogródkiem dodaję do niego swoje „co nieco”..
Tym sposobem powstał wigwam z tyczek i rosnące pod nim ozdobne dynie wysiane z mieszanki podarowanej od kochanych sąsiadów . To oznacza, że jeżeli ślimaki nie zjedzą wszystkich sadzonek ( dwie już nie mają listków..) to niczym Alicja w Krainie Czarów będę odkrywać pomiędzy liśćmi kształty owoców dyni.

ogródek-22-maja-2015-tulka-3

Z tyłu domku miał stać pojemnik na deszczówkę ale ponieważ jest tam cień i woda nie ma jak się nagrzewać więc aby Cookie miał radość z kąpieli pojemnik narazie wrócił na stare miejsce a w to miejsce posadziłam hortensję pnącą, konwalie, białozielone funkie.

ogródek-22-maja-2015-tulka-9

Ale do rzeczy czyli jak przebiega realizacja planów na ten rok?
Plan obejmował uporządkowanie w pierwszej kolejności przestrzeni w drugim rogu ogródka.
Oznaczało to demontaż starych kratek, przesadzenie róż w inne miejsce, usunięcie starych krzewów rosnących przy ogrodzeniu, zlikwidowanie rozpadającej się huśtawki, wykopanie betonowych krawężników, słupków, metalowych prętów i na koniec zrobienie trawnika.

ogródek-tulka-16

Jeszcze przed zimą udało się usunąć stare nasadzenia i przekopać na głębokość szpadla cały teren pod trawnik.
Niestety zima niewiele pomogła, bryły gliniastej gleby wraz z chwastami i starą darnią leżały niewzruszone..
Ale za to nie przetrwały spotkania z widłami i wytrząsania..

ogródek-tulka-3

Po wstępnym wyrówaniu terenu nawieziona została dobra ziemia, którą rozplantowałam a następnie posiałam trawę gazonową. Z braku fachowego sprzętu do ugniatania ziemi czyli walca wykonałam taniec pingwina.. drepcząc miejsce przy miejscu i przenosząc ciężar ciała z jednej nogi na drugą, udało mi się uzyskać zadawalający efekt.
Pozostało jeszcze zrobienie „ogrodzenia” aby rosnąca trawa miała szanse wygrać walkę o przetrwanie z psimi łapami i harcami.
Teraz pozostało regularne zraszanie.

ogródek-tulka-1

No i jest..:) Trochę w niej pozostało chwastów ale to drobiazg. Pierwszy punkt planu zrealizowany! Następne w kolejnym poście ale zanim sobie pójdziecie.. zapraszam Was na mini wycieczkę po naszych ogródkach działkowych.
Z myślą o Was i szczególną dedykacją dla Ewy ( Twój ogródek spokojnie na Ciebie czeka Ewuniu.. ) zrobiłam kilka zdjęć, mam nadzieję, że sprawią Wam radość.

ogródek-tulka-2

ogródek-22-maja-2015-tulka-8

ogródek-22-maja-2015-tulka-4

ogródek-22-maja-2015-tulka-5

ogródek-22-maja-2015-tulka-6

ogródek-22-maja-2015-tulka-7

ogródek-22-maja-2015-tulka-10

ogródek-22-maja-2015-tulka-11

ogród-pieski-tulka

Nareszcie wszyscy poszli i można spokojnie poleżeć na słoneczku!

ogródek-tulka-4

Tyle na dzisiaj, pozdrawiam Was bardzo serdecznie <3

Ten wpis został opublikowany w kategorii fotografie, kwiaty, Ogród i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *