Choineczka

Kochani 🙂 Dzisiaj będzie o świątecznej choineczce, która powstała z głodu twórczego i pewnie dlatego obwieszona jest tyloma różnościami bo jak zwykle trudno mi było przerwać to dekorowanie. W tle widoczna jest choinka zeszłoroczna, którą znacie z e-zeszytu o dekoracjach bożonarodzeniowych.
11
Jak ją zrobiłam? Spróbuję opisać w miarę krótko..
Zaczęłam od wykrochmalenia kawałka juty o wymiarach 70 cm x 50 cm. Po wyschnięciu i wyprasowaniu wycięłam z niej za pomocą trzech szablonów z papieru trzy formy w kształcie przypominającym 1/3 wycinka koła.
Można to zrobić w ten sposób, że pierwszą formę robimy na podstawie kształtu stożka styropianowego ( ja wybrałam stożek 25 cm wysoki).
Kolejne dwie warstwy tworzymy bazując na kształcie tej pierwszej ale muszą być krótsze za to szersze na dole. Najlepiej to zrobić z papieru metodą prób i błędów..
Gdy już przykleicie klejem na gorąco pierwszą warstwę juty na stożek wówczas nałóżcie na niego przygotowane dwie pozostałe formy z papieru i sprawdzcie czy jest ok.
Teraz wytnijcie je z juty i każdą sklejcie w kształt stożka. Na koniec nałóżcie jedną na drugą i delikatnie je przyklejcie na wierzchołku.
Chciałam aby spód drugiej i trzeciej warstwy nie był symetryczny więc brzegi są lekko falujące. Widać to na zdjęciu poniżej.
Do lini brzegowej każdej warstwy przykleiłam perełki z metra.

13

Zanim zaczęłam zdobienie choinki przykleiłam pod spodem stożka ceramiczny świecznik tealight odwrócony do góry dnem.
Teraz pracę zaczęłam od przyklejenia większych elementów tzn. szyszek przeciętych sekatorem na pół, połówek pozłacanych orzechów włoskich, pozłacanego lnu ukształtowanego w kiście winogron, wiązek brzozowych i szklanych bombek ( 2cm ) w kolorze ecru i kremowym których końce ukryłam pod małymi kokardkami ze wstążki.
Wolne przestrzenie pomiędzy nimi delikatnie wypełniłam korzonkami w kolorze naturalnym.

12-tulka
Następnie choinkę owinęłam luźno drutem w koszulce, którego koniec schowałam na czubku choinki pod przyklejoną pozłacaną brzozową gwiazdką ( 6 cm )
Kolejny etap to przygotowanie dekoracji brzozowych do zawieszania na druciku podobnie jak w zeszłorocznej choince ale to już wiecie jak więc nie będę się rozpisywać.
Dalej to wszystkie błyskotki, czyli sople, kryształki, kulki i na samym końcu włosy ozdobne ze złotego drrucika.

14-tulka

Jeżeli mój opis nie jest dla Was wystarczająco jasny to proszę piszcie śmiało a ja chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
7

Prawie wszystko co potrzebne do zrobienia tej choinki mam obecnie w sklepiku więc jeżeli macie ochotę zrobić taką dekorację świąteczną to serdecznie Was zapraszam.

sople
kryształki nieforemne
kulki
perełki
stożek
juta tulka
brzozowe gwiazdki
serduszko brzozowe
brzozowe kwadraty
szyszunie tulkadrucik tulka
drucik złoty
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i zapraszam do zabawy w świąteczne dekorowanie świata..:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Choinki, Stroiki, stroiki świąteczne, Święta Bożonarodzeniowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Choineczka

 1. iza pisze:

  Kasiu, to jest naprawdę piękne. Pytanie tylko skąd Ty bierzesz te fantastyczne pomysły?

  Oczywiście spróbuję zrobić taką choineczkę, ale obawiam się, że efekt będzie bardzo odbiegał od pierwowzoru.
  Pozdrawiam serdecznie,
  iza

 2. iza pisze:

  Pewnie, że nie o to chodzi Kasiu. Naśladowanie Ciebie to moje dążenie do doskonałości.

 3. Kinga pisze:

  Przepiękna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *