Wianki wielkanocne w pastelach

Moi Kochani, oto moje pierwsze, tegoroczne wianki wielkanocne!
W poszukiwaniu kolorów na przedwiośniu, wyciągnęłam wszystkie pudełka z kwiatami i dodatkami wielkanocnymi jakie mi zostały a jest tego nie mało…:)
Przebierałam i dobierałam aż udało mi się zestawić z pojedynczych kwiatów grupę kolorystyczną dla każdego z przedstawionych tu wianków.
Wszystkie są zrobione na białych wiklinowych wiankach. Ten z żółtymi dodatkami jest na wianku o średnicy 20cm, pozostałe na wiankach o średnicy 25cm.

Do każdego wianka wykorzystałam po kilka główek kwiatów hortensji w kolorach kremowym, białym, różowym, pistacjowym. Dzieliłam je na kilka części po dwa lub trzy pojedyncze kwiaty na krótkiej łodyżce.
Tradycyjnie rozpoczęłam od stworzenia struktury wianka poprzez przyklejenie na całym obwodzie kwiatów hortensji.
Zaczęłam od góry, następnie tylko lekko z zewnątrz bo chciałam aby wiklinowy wianek był widoczny i również lekko od środka wianka.
W żółto-pistacjowym wianku dodałam 9 sztuk dużych białych jajek styropianowych ( 4cm) i dopiero wtedy wypełniałam wolne przestrzenie margaretkami kremowymi, stokrotkami białymi i kremowymi. Dodałam główki żółtych margaretek, 5 sztuk jajeczek białych małych (3cm), gdzieniegdzie zielone listki i kilka żółtych pomponów z filcu.
Na koniec w kilku punktach przykleiłam sznur z pistacjowych perełek ( około 0.5m ) kilka krokusików, kokardę z zestawu żółtych wstążek i na końcu białą drewnianą kurkę.

W dużych wiankach, po przyklejeniu kwiatów hortensji, ułożyłam w równych odległościach duże główki róż. W wianku bladoróżowym 3 sztuki różowych a w wianku kolorowym 5 sztuk jasnofioletowych.
Teraz, każdy element który dodawałam umieszczałam w podobnych odległościach od róż. To pozwoliło zachować regularną powtarzalność i bardzo ułatwiało pracę.

W wianku bladoróżowym ułożyłam zestaw 12 sztuk jajeczek w kolorystyce beżowo-szaro-gołębiego różu ( jako zestaw do powieszenia, każde jajeczko miało przyklejoną pętelkę z cieńkiej wstążki ale nie usunęłam ich) i dodatkowo małe jajeczka różowe ( 2.5cm) i filcowe różowe pompony.
Na koniec „obsypałam” białymi margaretkami, ułożyłam kokardę z dwu wstążek i ustawiłam w niej białego drewnianego zajączka.

Jako ostatni powstał wianek barwny. W tym wianku jest bardzo dużo różniących się wielkością i kolorem kwiatów.
Przed przyklejeniem rozkładałam jak zwykle na wianku .. Przyklejałam gdy całość dobrze wyglądała.
Zaskoczyły mnie fioletowe krokusy, które po przymiarce okazały się nieodpowiednie a amarantowe jak najbardziej tak! To był dla mnie kolejny dowód, że warto przymierzać zanim sie przyklei 😉


W tym wianku jajeczka dodałam na samym końcu.

Mam nadzieję, że również powoli zabieracie się do robienia wianków! A jeżeli wolicie kupić je ode mnie to zapraszam serdecznie! Są do sprzedaży:)
Życzę Wam super zabawy, dużo radości!
Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii kwiaty, Stroiki, Święta, Święta Wielkanocne, Wianek, Wianki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Wianki wielkanocne w pastelach

  1. Asia pisze:

    Witam Kasiu:) jak zwykle piękne:) Mam nadzieję, że w tym roku będzie trochę więcej:) Aż miło popatrzeć – szczególnie, że za oknem zima…
    Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *