Wianek wielkanocny „Fioletoworóżowe pastele” w Walentynki

Moje wspaniałe czytelniczki i wspaniali czytelnicy! 🙂

Zeszły rok obfitował w wiele znaczących zdarzeń.. nie będę opisywać aby Was nie zanudzać, nadmienię jedynie, iż najważniejszym były urodziny mojej pierwszej wnuczusi Lily!
Przygotowuję się również do przeprowadzki i w związku z tym postanowiłam sprzedać produkty do dekoracji wianków i stroików, które pozostały mi po zamknięciu sklepiku. Mam ich zdecydowanie za dużo jak na moje potrzeby.. Pomyślałam, że może ktoś z Was chciałby jeszcze coś kupić i dlatego zapraszam na OLX gdzie są wystawione do sprzedaży.
Wystarczy wejść na ogłoszenie : Wieszak metalowy kuty antyk i na dole strony jest spis rzeczy, które są dostępne.
Zapraszam Was bardzo serdecznie! 🙂
Ponieważ nie ma szans abym znalazła czas na zrobienie wianka wielkanocnego to postanowiłam udostępnić Wam tutorial wianka z e-zeszytu ” Wianki wielkanocne” jako walentynkowy wyraz moich ciepłych pozdrowień dla Was! To dzięki Wam doświadczyłam wielu wspaniałych chwil i jestem za to bardzo wdzięczna! 🙂

Wianek „Fioletoworóżowe pastele”

Do wykonania wianuszka potrzebne są następujące materiały: – wianek wiklinowy fioletowy o średnicy 15cm
– kulki rattanowe fioletowe o średnicy 3cm – 4 sztuki
– filc różowy- pasek 5cm x 50cm
– filc fioletowy- pasek 5cm x 50cm
– filc jasnozielony – pasek 5cm x 10cm
– kulki filcowe różowe i fioletowe
– drut aluminiowy ozdobny fioletowy 1mb – sizal fioletowy, kremowy, pistacjowy
– wstążeczka satynowa w groszki fioletowa szer.1.5cm dł. 25cm – jajeczka styropianowe różowe małe – 3sztuki
– łezki jasnofioletowe 2sztuki i jasnoróżowe 1 sztuka
– kwiatuszki filcowe zielone- 2 sztuki
– mini kwiatuszki różowe 2sztuki – piórka ciemnoróżowe


Ten wianuszek zaczynam od przygotowania wszystkich dekoracyjnych elementów bo jest ich dużo i warto to zrobić na początku pracy, aby następnie móc płynnie dodawać je do wianka.
Z nici sizalowych kształtuję trzy gniazdka dla jajeczek, cztery dla kulek i dwa dla zielonych łezek.

Nadal zachwycam się możliwościami dekoracji jakie stwarza filc. Dlatego zaczynam zabawę od wycięcia płatków i listków przyszłych kwiatków. Z grubszego papieru wycinam szablony i robię to metodą „prób i błędów”. Następnie przykładam szablon do filcu i wycinam wzorcowy płatek. Jeżeli po ściśnięciu go u dołu podoba mi się jego kształt to wycinam pozostałe płatki. Podobnie sprawdzam listki.
Szablon dla płatków wycinam z kwadratu o wymiarach 2cm x 2cm a dla listków z prostokąta o wymiarach 2cmx 2.5cm.

Po wycięciu trzech płatków w kolorze różowym, trzech w kolorze fioletowym i sześciu listków zielonych zaczynam zszywanie. Potrzebujesz nitki z igłą. Najlepiej jeżeli kolor nitki dopasujesz do koloru płatków.
Każdy płatek składam na pół i zszywam na dole ściegiem okrętkowym. Dwukrotnie wkłuwam igłę, co sprawia, że nitka „trzyma” już kształt pojedynczego płatka.

Odwracam płatki „do góry nogami” i zszywam wkłuwając igłę na wysokości poprzedniego ściegu. Tak samo wykonuję fioletowy kwiatek.

Od spodu kwiatka przyklejam łodygę którą robię z drucika o długości około 6cm, do niego doklejam listki.
Do środka kwiatków wklejam mini kwiatuszki.

Ze wstążki w groszki odcinam kawałek o długości 30cm następnie kształtuję kokardkę czyli składam go po skosie i powstałą pętelkę zawijam pod spód.
Delikatnie sklejam, aby nie pobrudzić wstążki klejem.

Drucik, który proponuję Ci użyć do dekoracji wianuszka jest specjalnym, miękkim drutem aluminiowym przeznaczonym właśnie do dekoracji florystycznych. Jest poddatny na kształtowanie.
Do tego celu wykorzystuję cieńki okrągły ołówek na który, nawijam kilkakrotnie drucik. Następnie zsuwam go z ołówka i delikatnie rozciągam sprężynkę.

Przyklejam elementy dekoracji do wianka. Zaczynam od kulek rattanowych. Jajeczka przyklejam przesunięte względem siebie tzn. pierwsze przesunięte do środka wianka, drugie na zewnątrz i trzecie również do środka.

Pomiędzy kulkami przyklejam końce drucików od kwiatków i łezki. Przed przyklejeniem układam je na sucho, jeżeli za bardzo „wyskakują” nad kulki to skracam drucik obcinając go cążkami.

Ale ponieważ czasami nie mogę się opanować (na pewno znasz to uczucie…) to robię dodatkowe sprężynki z drucika zakończone filcowymi kulkami i przyklejam pomiędzy kulkami ale od zewnętrznej strony wianka.
Przed przyklejeniem kulek do drucików, lekko je nacinam czubkiem nożyczek w powstałą szparkę daję odrobinę kleju wsuwam drucik i zaciskam kulkę czekając aż klej stężeje.


Pod jajeczkiem przyklejam kokarkę z różowymi łezkami i „kwiatek” z drucika lekko wygięty w łuk.

Dodaję również kilka piórek i wianuszek gotowy!

Mam nadzieję, że sprawiłam Wam troszeczkę radości tym tutorialem. Filc jest bardzo efektownym materiałem i warto z niego korzystać.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii stroiki świąteczne, Święta, Święta Wielkanocne, Wianek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *